KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyr 8805061
nr 880 5061
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Gravyr, Emil Lindgren (1866-1940), Man med hundar, signerad, motivet: 31x41
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 mars 2014
kl 20:56:41
10/3 20:49:18
Emil Lindgren
Läs mer om Emil Lindgren